Výběr nejdůležitějších příspěvků:
Moderní reaktorová technologie Alfa Laval pro trvale udržitelnou výrobu v chemickém a farmaceutickém průmyslu
- V nedávné době uvedla švédská strojírenská společnost Alfa Laval jako první na trh jedinečnou reaktorovou technologii, která výrobcům umožňuje přejít z vsádkového zpracování na kontinuální výrobu chemikálií. Tato nová technologie představuje revoluci ve výrobě speciálních chemických látek a také v odvětvích biotechnologie a farmaceutické výroby.
Zobrazit příspěvek v PDF.
Česko bude mít burzu nespotřebovaných chemikálií
- Roční obrat v desítkách milionů korun očekávají tvůrci od nového trhu s nespotřebovanými chemikáliemi, který se brzy otevře v Česku. Elektronický aukční trh pomůže malým a středním podnikům zbavit se chemických látek, které jim zbyly po změně nebo ukončení výroby.
Zobrazit příspěvek v PDF.
Využitie webovej služby pri modelovaní ohrevu v prostredí MATLAB
TERPÁK J., HOROVČÁK P., CIRBES P., KUKURUGYA J.
- Interfejs webovej služby zabezpečuje mechanizmus komunikácie medzi aplikáciami a je štandardizovaný vo forme WSDL (Web Services Description Language). Na službe založené komponenty aplikácie predstavujú vlastnú funkcionalitu webovej služby, v našom prípade vybrané termochemické dáta, výpočty vlastností či príslušné koeficienty.
Zobrazit příspěvek v PDF.
Využití kombinace infračervené spektroskopie (FT-IR) a termogravimetrie (TGA) pro analýzu polymerů
PÁSZTOR J., ŠEC k., BRADLEY M.
- V této práci byla kombinace TGA-IR aplikována na tři různé reálné situace z polymerního průmyslu: analýza dvousložkového epoxidu, porovnání dvou různých vzorků surového kaučuku a výběr technologie výroby pěnových polymerů.
Zobrazit příspěvek v PDF.
Analýza škodlivých emisí vznětového motoru při provozu na rostlinný olej
HROMÁDKO J., HÖNIG V., HROMÁDKO J., MILER P., KRUPIČKA J.
- Výsledky provedeného experimentu ukazují na změnu základních parametrů vznětového motoru v souvislosti s použitím řepkového oleje jako paliva. Procentuální změna zjištěných parametrů není zásadní a nijak nevylučuje použití řepkového oleje jako paliva ve vznětových motorech.
Zobrazit příspěvek v PDF.
Identifikace mikroorganizmů pomocí State-of-the-art techniky
GERHARZ T.
- V boji proti mikrobiologicky indukovanému poškození materiálu je důležité najít příčiny a odstranit je. Jedním z kroků na tomto poli je identifikace zárodků, které se účastní tohoto zničujícího procesu. Chemický koncern LANXESS k tomu ve svých laboratořích využívá moderní polymerázovou řetězovou reakci (PCR – polymerase chain reaction).
Zobrazit příspěvek v PDF.
Hamilton ARC – nová technika v procesní elektrochemii
KREJČA R.
- Koncem roku 2007 uvedla společnost Hamilton na trh „unikátní“ senzor na měření kyslíku na principu chemiluminiscence se zabudovaným převodníkem.
Zobrazit příspěvek v PDF.
|