Burza

Nabídka zaměstnání:

Head of Analytical Research Group (Synthon)

Shimadzu CZ hledá: Aplikační specialista pro analytické techniky

Laborant - Univerzita Pardubice-ÚCHTML

Další nabídky práce z oblasti analytické chemie naleznete na portálu LabRulez a link: https://gcms.cz/career

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Doporučujeme

Naši partneři

3/2012 (Vzduch, plyny, páry a aerosoly)

Archiv časopisů » Ročník 2012 » 3/2012 (Vzduch, plyny, páry a aerosoly)

CHEMAGAZÍN 3 (XXII), 2012

Téma čísla: Vzduch, plyny, páry a aerosoly

Vyšlo: Květen/Červen 2012
Náklad: 3400 ks
Počet stran: 52

 Stáhněte a prohlédněte si celý časopis ve formátu PDF - ZDE
(Velikost souboru 13 MB. Uloženo pro Adobe Acrobat Reader v. 8.0 a vyšší.)


Výběr z obsahu vydání:

Zpracování bioplynu procesem praní
Günther L., ernst H., Bloss P.
- Proces praní se používá k odstranění oxidu uhličitého z bioplynu. V současné době se v praxi používají vodní pračky, genosorbční pračky nebo aminové pračky. Každý z těchto procesů má své specifické hranice pro uplatnění. Zpracovatelské podmínky uplatnění jednotlivých procesů jsou předmětem tohoto příspěvku.


Technologie likvidace zápachu ve světle návrhu zákona o ochraně ovzduší
Unčovský O.
- Společnost ASIO, spol. s r.o. ve stejné době, kdy je připravován návrh zákona „o ochraně ovzduší“ přichází na trh s novým typovým výrobkem – biofiltrem AS-BioAir. Jedná se klasický biofiltr k likvidaci zápachu ve vzdušině.


Propojení LC a GC chromatografie v novém UPC2 systému firmy WATERS
Rotrekl T.
- Nový systém UPC2 (UltraPerformance Convergence ChromatographyTM) firmy Waters rozšiřuje hranice kapalinové (LC) a plynové (GC) chromatografie a nabízí možnou variantu vůči běžným fázovým chromatografickým aplikacím.


SHIMADZU – plynové chromatografy s širokým využitím a spolehlivým provozem, novinky v hmotnostní detekci
Marek J.
- Souhra technických a technologických možností nejvyššího stupně spojená s pečlivým dlouhodobým „nasloucháním“ požadavkům trhu a odborné veřejnosti dala vzniknout komplexní sestavě plynových chromatografů Shimadzu GC-20xx, automatického zpracování vzorků, specializovaných řešení a pro uživatele snadno zvládnutelného programového vybavení GCsolution


Systémy PAL firmy CTC Analytics – to zdaleka nejsou jen autosamplery!
Plaček L.
- Po dlouhá léta vnímáme PAL systémy švýcarské firmy CTC Analytics jako zlaté standardy v automatických dávkovačích pro plynovou a kapalinovou chromatografii. Těmi bezpochyby jsou, ovšem nezapomínejme na celý a komplexní aplikační záběr těchto robotů včetně přípravy vzorků, vždyť PAL je zkratka slov Prepare And Load, tedy „připrav a dávkuj“


Stanovení aniontů a kationtů v aerosolech a plynech
KISLINGER J., BALDRIANOVÁ L.
- Studium nepříznivých účinků znečištění ovzduší vyžaduje semikontinuální, rychlé a přesné stanovení anorganických částic v aerosolech a jejich složek ve vnějším ovzduší. Nejslibnějšími přístroji jsou systémy PILS (Particle-Into-Liquid-Sampler) a na ně napojené analyzátory mokré chemie MARGA (Monitoring instrument for AeRosols and GAses).


Thermo Fisher Scientific představuje nový ICP-MS spektrometr, iCAP Q
Janderka P.
- Postupně na všech největších přehlídkách laboratorní techniky letošního roku (Pittcon, 11.–13. března, Florida US, Arablab, 26.–29. března, Dubai AE, Analytica, 17.–20. dubna, Munich, Germany) Thermo Fisher Scientific Inc., světový lídr ve vývoji a produkci vědeckých a analytických přístrojů, představil nejnovějšího člena produktové skupiny analyzátorů pro stopovou prvkovou analýzu, kvadrupólový spektrometr s indukčně vázaným plazmatem iCAP-Q.


Miniaturizace v laboratorní technice – mikro GC
Voldřichová M.
- Plynový chromatograf C2V 200 je chromatograf, který plně nahradí přístroje používané především pro analýzu plynů a podobných typů vzorků. Jeho nespornou výhodou je možnost jeho použití v on-line analýze i v laboratoři. Díky svým mikro rozměrům 15x12x12 cm jej lze umístit i do blízkosti potrubí či kamkoliv do provozu..


MAS-100 NTTM – aeroskop pro mikrobiální monitorování vzduchu
Donát J.
- Aeroskop MAS-100 NTTM slouží pro monitorování mikroorganismů v čistých prostorech a aseptickém prostředí, speciálně ve farmaceutických společnostech a hygienicky kritických prostředích.
INZERCE: Bezpečnost za hranicí viditelnosti. Biomonitoring Merck Millipore.


Počítání částic ve vzduchu v čistých prostorech – přímý převod výsledků měření do formátu PDF – konec tisku na termopapír
- Přenosné čítače částic Met One řady 3400 je možné vybavit funkcí Paperless, a tak výrazně zjednodušit práci v čistých prostorech.


Odlučovače kapek Lechler – Více ochrany životního prostředí
- Evropská unie i česká legislativa neustále zpřísňují emisní limity pro průmyslové technologie. Jedním z klíčových prvků těchto technologií se proto čím dál více stávají odlučovače kapek ze spalin. Odlučovače hrají důležitou roli v procesech odvětví jako je energetika, chemický, rafinérský a kovozpracující průmysl. .


Prosávací pumpa Dräger X-act® 5000
Vafek Z.
- Automatická pumpa pro trubičky Dräger X-act® 5000 je prvním kompaktním řešením navrženým pro měření a vyhodnocování vzorků plynů detekčními trubičkami i sběrnými systémy firmy Dräger.


Měření průtoku plynů a spotřeby stlačeného vzduchu ultrazvukovými a vírovými průtokoměry KROHNE
Komp P.
- V loňském roce byl na světový trh uveden nový typ ultrazvukového průtokoměru OPTISONIC 7300.


Vylepšení systémů chladicích sušiček měřením rosného bodu
Havlíček M.
- Společnost Vaisala vyvinula řadu specializovaných přístrojů pro měření rosného bodu, optimalizovaných pro různé úrovně rosného bodu.


Výroba vysokotlakého dusíku pro řezání laserem
Jachmich P., Beckmann C.
- Protože vzduch obsahuje 78 % dusíku, jeho příprava na místě je vždy zajímavou alternativou dusíku nakupovaného v tlakových lahvích nebo dodávaného ze zásobníků kapalného dusíku. Různé materiály mají různé nároky na řezací plyn.


Temperování ve vakuové peci
- Společnost WACKER vyvinula nový postup následného tepelného zpracování silikonových elastomerů, který se zakládá na principu vakuového temperování a využívá vysoce efektivní recyklaci odpadního vzduchu k omezení emisí odpadních plynů. Díky tomu je možné temperovat silikonové elastomery nejen energeticky a nákladově úsporněji, ale také mimořádně bezpečně a téměř bez emisí.


Linde splňuje náročná kritéria EPA pro monitorování ozonu
- Společnost Linde Gas, člen skupiny The Linde Group, získala od Agentury pro ochranu životního prostředí USA (US EPA) kontrakt týkající se programu pro monitorování ozonu (Photochemical Assessment Monitoring Stations – PAMS) pro rok 2012. Je to 14. rok po sobě, kdy bude Linde dodávat US EPA vysoce specializované kalibrační plyny pro program monitorující ozon.


Nový systém směšování plynů společnosti Parker snižuje náklady v analytických aplikacích
- Divize Instrumentation Products společnosti Parker Hannifin Corporation představila nový systém směšování plynů. Systém umožňuje uživatelům míchat nebo ředit až pět komponentů plynů pro výrobu vlastní směsi plynů potřebné pro přesné kalibrace nebo ověřování standardů.


Ekonomika a řízení podniků v chemickém průmyslu (7)
ŠPAČEK M., SOUČEK I., HYRŠLOVÁ J.
- Strukturální analýza odvětví chemického průmyslu.


WACKER vytváří budoucí nové trhy prostřednictvím svých produktů a inovací
Rotrekl M.
- Již téměř sto let je WACKER (www.wacker.com) rodinnou firmou a globálně působící chemickou skupinou s centrálou v Mnichově. S širokou nabídkou výrobků vyspělých produktů speciální chemie je WACKER lídrem v mnoha průmyslových odvětví. Její produkty jsou žádány v bezpočtu koncových růstových oborů, jako je například fotovoltaika, elektronika, léčiva, stavebnictví, spotřební chemie a při osobní péči..


Umělé neuronové sítě – Základy teorie a praxe (19)
- Dvacáté pokračování seriálu o umělých neuronových sítích popisuje možnost využití umělé neuronové sítě pro automatické řízení procesů z jiného úhlu. Umělá neuronová síť zde tvoří pouze model řízené soustavy a jako výpočet regulačního zásahu je použit klasický PID regulátor, jehož struktura je známá již z přelomu devatenáctého a dvacátého století. Snoubí se zde tedy moderní pojetí regulace s léty prověřenými přístupy.


Seznam inzerce:

PRAGOLAB – Plynový chromatograf
METROHM – Iontová chromatografie
WTW – Přístroje pro FOS/TOC analýzy
DRÄGER – Bezpečnostní technika
WATERS – Sbližovací chromatografie UPC2
DGE – BCM proces
NICOLET CZ – Průmyslový analyzátor plynů
HENNLICH – Odlučovače kapek
CONTIPRO – Nabídka zaměstnání - Technolog org. chemie
MERCI – Laboratorní přístroje a vybavení
VEOLIA WATER – Systém na úpravu vody do laboratoře
CHROMSPEC – Suché vývěvy
INTERTEC – Dechové monitory
SHIMADZU – GC/MS systémy
DENWEL – Čítač částic ve vzduchu
D-EX – Měřicí přístroje
PARKER – Průmyslová technika
KROHNE CZ – Vírový průtokoměr
RIGAKU – Fluorescenční spektrometr
a víceúčelový RTG difraktometr
LINDE GAS – Speciální plyny
BRIGGS&CO. – Ekonomické poradenství
WCONTACT – Software CHEMAX
HAPPY MATERIALS/DECHEMA – Veletrh ACHEMA 2012
SAVINO BARBERA – Antikorozní plastová čerpadla
VELETRHY BRNOMSV 2012
MERCK – Vakuový filtrační manifold
Vkládaná inzerce:
DENIOS – Skladování nebezpečných látek

 

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft