Burza

Nabídka zaměstnání: Laborant - Univerzita Pardubice-ÚCHTML

Další nabídky práce z oblasti analytické chemie naleznete na portálu LabRulez a link: https://gcms.cz/career

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Naši partneři

Doporučujeme

Laboratoře

Archiv časopisů » Laboratoře

Anton Paar přichází s nabídkou zápůjčky svých přístrojů zdarma

31.03.2020sekce: Laboratořezobrazeno: 2253x

Vážení klienti a obchodní přátelé,

dovolte, abychom Vám i Vašim rodinám vyjádřili naši podporu a účast v tomto náročném období, kdy je velká část naší společnosti zasažena pandemií koronaviru COVID-19. Výzkum, vývoj a výroba se v dnešní době orientuje na vyřešení tohoto problému. 

Naší prioritou je zdraví našich občanů a proto Anton Paar přichází s nabídkou zápůjčky svých přístrojů zdarma pro vědecké laboratoře, výzkumné a vývojové pracoviště, oddělení kontroly kvality, a provozy, které se zabývají problematikou charakterizace viru a ochranných prostředků.

Bezplatně zapůjčíme naše analytické přístroje

Vybrali jsme pro Vás 8 nejzajímavějších aplikací, které představují přístroje a pracovní postupy pro charakterizaci velikosti nanočástic a biomolekul, stanovení povrchového napětí a zeta potenciálu, a koncentrace. Všechny aplikační listy si můžete během následujících 14 dnů stáhnout. 

Charakterizace velikosti micel pomocí dynamického rozptylu světla

Pro měření koncentrovaných vzorků micel pomocí DLS je důležité spojení se stanovením dynamické viskozity vzorku, jinak existuje riziko určení chybné hodnoty velikosti částic.
S touto aplikací Vám pomohou přístroje: Litesizer™ 500 | Lovis 2000 ME | DMA™ 5000 M
Více zde.

Měření hustoty čisticích a dezinfekčních prostředků

Složení tekutých čisticích a dezinfekčních prostředků během výroby a v konečném produktu lze monitorovat stanovením hustoty.
S touto aplikací Vám pomohou přístroje: DMA 35 | DMA 501 | DMA 1001
Více zde.

Stanovení koncentrace isopropylalkoholu pomocí indexu lomu

Isopropylalkohol se používá pro výrobu čistícíh prostředků, rozpouštědel a dezinfekcí. Jeho kvalitu, hmotnostní zlomek i výslednou koncentraci v hotovém produktu je možné měřit refraktometrem.
S touto aplikací Vám pomohou přístroje: Abbemat
Více zde.

Měření velikosti a Zeta potenciálu nanočástic zlata

V tomto reportu popisujeme aplikaci pro stanovení velikosti a koloidní stability nanočástic zlata v rozmezí od 2 do 10 nm pomocí DLS a ELS. Tento postup lze použít také pro stanovení koloidního stříbra, které se vyznačuje svými baktericidními a antivirovými účinky.
S touto aplikací Vám pomůže přístroj: Litesizer™ 500
Více zde.

Charakterizace částic latexových rukavic

Existuje mnoho faktorů ovlivňujících chemické a mechanické vlastnosti latexových rukavic, např. typ formy, latexová sloučenina, parametry máčení, a také zeta potenciál a velikost latexových částic. V této aplikační zprávě presentujeme měření zeta potenciálu, laserové difrakce a DSL pro charakterizaci syntetických latexových disperzí a urychlovače vulkanizace.
S touto aplikací Vám pomůže přístroj: Litesizer™ 500
Více zde.

Zeta potenciál jako indikátor povrchových vlastností

Přístroj SurPASS™ 3 poskytuje plně automatické a vysoce reprodukovatelné stanovení zeta potenciálu makroskopických pevných povrchů. Kromě charakterizace povrchové chemie různých pevných látek je predikce interakce s materiálů s prostředím užitečná pro rychlý a úspěšný vývoj produktů s novými materiálovými vlastnostmi, např. polymerů, technických vláken, textilií a membrán. S touto aplikací Vám pomůže přístroj: SurPASS™ 3 
Více zde.

Analýza účinnosti membrán pomocí Zeta potenciálu

Zeta potenciál na rozhraní mezi membránovým povrchem a vodným roztokem poskytuje informaci o chování povrchového náboje na tomto rozhraní, o funkčních skupinách, a isoelektrickém bodu povrchu membrány. Schopnost zeta potenciálu rozpoznávat s vysokou citlivostí změny na povrchu umožňuje včasnou detekci procesů kontaminace. Přímá analýza interakce mezi povrchem membrány a rozpuštěnými sloučeninami je stejně snadná jako stanovení účinnosti čistících cyklů. S touto aplikací Vám pomůže přístroj: SurPASS™ 3
Více zde.

Stanovení velikosti a tvaru biomolekul

Biomolekulární interakce jsou důležité pro studium biologických funkcí. SAXS může poskytnout klíčové informace k dešifrování těchto funkcí pomocí stanovení velikosti a tvaru biomolekul.
S touto aplikací Vám pomůže: Systém SAXS
Více zde.

V případě vašeho zájmu anebo jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktuje na emailu: info.cz@anton-paar.com a nebo telefonu 233 356 634.

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft