Naši partneři

Doporučujeme

Laboratoře

Archiv časopisů » Laboratoře

Merck rozšiřuje chemickou databázi Reaxys

26.06.2017sekce: Laboratořezobrazeno: 4687x

Přední vědeckotechnologická společnost Merck oznámila zahájení spolupráce s informační analytickou společností Elsevier, která se specializuje na vědu a zdraví, aby svými produkty doplnila chemickou databázi Reaxys společnosti Elsevier.

Výzkumní pracovníci a chemici, kteří využívají databázi Reaxys, mají nyní přístup ke 43 000 dodatečných chemických látek a sloučenin přírodních věd společnosti Merck s údaji přímo od dodavatele. Tato spolupráce znamená, že uživatelé budou mít okamžitou informaci o přístupnosti produktů společnosti Merck.

Tato integrace činí každodenní rozhodování výzkumných pracovníků daleko snazším, protože hledají způsoby zkrácení času vlastního nákupu sloučenin, které potřebují," uvedl Udit Batra, člen správní rady společnosti Merck. „Společně umožňujeme zákazníkům klidné spaní s ohledem na kvalitu vyvíjených produktů, což je v takto konkurenčním prostředí důležité."

Spolupráce se společností Elsevier nabízí uživatelům databáze Reaxys, kteří pracují v oblasti výzkumu a vývoje farmaceutických léků, chemického výzkumu a dalších, daleko efektivnější nákupní proces. Zákazníci mohou rychle srovnat náklady na nákup sloučeniny s náklady na jejich interní výrobu, což představuje lepší alokaci zdrojů a úsporu času.

Společnost Merck je považována za lídra v oboru, proto je tato spolupráce pro databázi Reaxys skvělým přírůstkem," uvedl Christian Boehm, ředitel pro chemická řešení společnosti Elsevier.

Databáze Reaxys představuje více než 240 let nesrovnatelného chemického obsahu, včetně 105 milionů organických, anorganických a organokovových sloučenin, 42 milionů chemických reakcí, 500 milionů zveřejněných experimentálních faktů, 16 000 periodik na téma chemie a šesti zdrojů indexace pro mezioborový pohled na chemii.

O společnosti Merck

Společnost Merck zaujímá přední místo v oblasti moderních a vysoce kvalitních špičkových produktů pro zdravotnictví, biologické vědy a speciální materiály. Přibližně 50 000 zaměstnanců pracuje na vývoji technologií, které usnadňují a zlepšují život, od biofarmaceutických terapií, léčby rakoviny nebo roztroušené sklerózy, nejmodernějších systémů pro vědecký výzkum a výrobu, až po tekuté krystaly do smartphonů a LCD televizí. Prodeje společnosti Merck vygenerovaly v roce 2016 v 66 zemích až 15 miliard EUR.

Společnost Merck, založená v roce 1668, je světově nejstarší farmaceutickou a chemickou společností. Rodina zakladatelů je dodnes většinovým vlastníkem společnosti. Společnost Merck se sídlem v německém Darmstadtu vlastní světová práva na název a značku Merck. Jedinou výjimkou jsou Kanada a Spojené státy americké, kde společnost působí pod názvy EMD Serono, EMD Millipore a EMD Performance Materials.

www.merckgroup.com

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft