Burza

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Naši partneři

Doporučujeme

Laboratoře

Archiv časopisů » Laboratoře

Veletrh analytica 2018 navštívil rekordní počet návštěvníků

17.04.2018sekce: Laboratořezobrazeno: 6789x

26. veletrh analytica se setkal s ohromným zájmem. Ve dnech 10. až 13. dubna navštívilo výstaviště v Mnichově zhruba 35 800 návštěvníků z celého světa. Všichni chtěli vědět co je nového v laboratorní technice. Na předním mezinárodním veletrhu pro laboratorní techniku, analýzu a biotechnologie poskytlo odpovědi na tuto otázku 1 164 vystavovatelů ze 49 zemí.

Davy návštěvníků z průmyslové a laboratorní praxe, z nichž téměř 40 % pocházelo ze zahraničí, naplnily výstavní haly a vedly k novému rekordu v počtu návštěvníků. Dr. Reinhard Pfeiffer, zástupce generálního ředitele společnosti Messe München, prohlásil na závěr veletrhu: "Přesně před 50 lety bylo zahájeno pořádání veletrhu laboratorní techniky Analytica. Do dněšní doby se Analytica stala největším a nejdůležitějším místem setkávání odborníků z průmyslových a analytických laboratoří. Každý, kdo navštívil pět výstavních hal, může tento dojem potvrdit."

Siegbert Holtermüller, předseda správní rady veletrhu a regionální ředitel divize Olympus Germany, také vidí tento vývoj a zdůrazňuje rozmanitost témat a návštěvníků veletrhu: "Na stánku jsme měli ještě více návštěvníků, než jsme měli na analytice 2016, a to z velkého množství průmyslových odvětví. Samozřejmě, digitalizace a automatizace jsou stále důležitější, ale návštěvníci stále hledají individuální řešení svých problémů v oblasti analýzy a diagnostiky." Susanne Grödl, ředitelka výstavy dodává: "Velký zájem o inteligentní laboratorní program ukazuje, že v každém případě nastala digitalizace v laboratořích. V roce 2020 budeme klást ještě větší důraz na toto téma."

Analytica 2018 v číslech

Největší nárůst počtu návštěvníků pochází z Číny, Rakouska, Koreje, Ruska a Japonska. Nejvyšší četnost návštěvníků byla kromě Německa (v následujícím pořadí): Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Čína, Velká Británie a USA. Spokojenost mezi návštěvníky je podle průzkumu velmi vysoká: z 99 procent je událost dobrá až vynikající.

"Každý druhý vystavovatel byl ze zahraničí. Toto číslo podtrhuje synergický efekt a význam Mnichova jako veletržního města. Pro mezinárodní výrobce, kteří mají zájem o evropský trh, je Mnichov velmi důležitý a “musí tam být"," zdůrazňuje Claudia Sixl, ředitelka výstavní skupiny analytica Messe München.
Vysoká návštěvnost veletrhu je znamením, že se tomuto odvětví dobře daří. Nový vývoj ve zdravotnictví vede k růstu trhu s IVD (in vitro diagnostické prostředky). Například v roce 2017 VDGH (Verband der Diagnostica-Industrie) zaznamenal v laboratorní diagnostice nárůst o 1,4 %. Totéž platí pro analýzu, biotechnologie a laboratorní technologie, tam byl celkový nárůst v roce 2017 jedenáct procent, uvedl Mathis Kuchejda, prezident Asociace pro analýzu, biotechnologie a laboratorní technologie.

Podpůrný program

Otázka digitalizace laboratoře byla podrobena praktickému testu na novém fóru “Digitální transformace” v hale B2, například v praktické přednášce "Inteligentní laboratoř - Jak uspěje  digitální síť laboratoří u zákazníků?" Prezentace produktů byly nedílnou součástí programu veletrhu. Eppendorf, Mettler-Toledo, Thermo Fisher a pracovníci Nexygenu představili inteligentní řešení pro budoucí laboratoře. Například Joe Arteaga, ředitel technologie Connectivity-Laboratory Equipment Technologies společnosti Thermo Fisher, ukázal, jak síťové zařízení pomáhá zefektivnit pracovní postupy a řídit výzkum. Návštěvníci projevili velký zájem o jednotlivé položky programu; volná místa byla vzácná. Premiéra fóra “Digitální transformace” byla velkým úspěchem.

Na pořadu jednání však nebyla pouze digitalizace. Celkem 59 akcí podpůrného programu umožnilo návštěvníkům z praxe získat komplexní obraz o digitalizaci, jaký nemohli získat na žádném jiném laboratorním veletrhu nikde ve světě. Obrovský návštěvnický zájem byl o “Den zaměřený na personalizovanou medicínu”, který zahajoval Dr. Friedrich von Bohlen a pan Halbach, výkonný ředitel a spoluzakladatelem holdingu Hopp BioTech.

Karin Hofelich, PR ředitelka ze společnosti GoingPublic Media, pořádající “Den financí” a “Den personalizované medicíny”, se ohlédla po dvou dnech plných pozitivních dojmů: "Den financí a Den zaměřený na personalizovanou medicínu na Analytice byl přínosný jak pro kapitálový trh, tak i pro přírodní vědy. Letošní panelová diskuse "Současné finanční trendy v biotechnologii", se zaměřením na posluchače a diváky, přilákala obzvláště velký počet návštěvníků. Nálada u obou akcí byla velmi dobrá a těšíme se na další analytický veletrh."
Ve dvou živých laboratořích, “Analýza potravin” a “Analýza materiálů” mohli návštěvníci z praxe sledovat další významná témata z průmyslu z těsné blízkosti. Od detekce glyfosátu v rajčatech, až po krátkodobé nebo dlouhodobé zvětrávání různých materiálů. Také zde byl zájem návštěvníků přiměřeně vysoký. Fórum “Laboratoř a analýza” a “Forum biotechnologie” také umožnily přenos znalostí na vysoké úrovni. Návštěvníci byli nadšeni ze speciální výstavy “Zdraví a bezpečnost na pracovišti” s reálnými scénáři o nebezpečích v laboratoři, včetně zvukových projevů chemických reakcí.

Konference o analýze

Konference při příležitosti veletrhu analytica také přispěla k vynikajícím výsledkům veletrhu. Konference se zúčastnilo 2 074 odborníků, což je nárůst o 12,8 % ve srovnání s rokem 2016. Profesor Ralf Zimmermann z univerzity v Rostocku uvedl ke konferenci o analýze 2018: "Program konference byl vynikající. Podařilo se uspořádat mezinárodní zasedání o vlivu aerosolů na zdraví. Samotný veletrh nám umožnil velmi efektivní setkání s našimi průmyslovými partnery." Odborníci z Evropy, Číny, Koreje a USA přednášeli témata, jako je použití analytických metod v potravinářské chemii a toxikologii, úlohy analýzy zdravotního stavu spotřebitelů a zpracování velkých dávek dat. I zde byly přednášky často obsazeny až do posledního místa.

Další veletrh analytica se uskuteční od 31. března do 3. dubna 2020 opět na mnichovském výstavišti. Podobné akce na asijském kontinentu se uskuteční na podzim letošního roku, od 6. do 8. září bude výstava laboratorní techniky Anacon Indie a Indie Lab Expo v Hyderabadu a od 31. října do 2. listopadu se v Šanghaji uskuteční výstava Analytica China.

www.analytica.de

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft