Naši partneři

Doporučujeme

Podniky, trh a lidé

Archiv časopisů » Podniky, trh a lidé

BioVendor získá 100% akcií DIAsource ImmunoAssays SA

10.10.2017sekce: Podniky, trh a lidézobrazeno: 4203x

BioVendor - Laboratorní medicína a.s. (BioVendor) získala 100% akcií společnosti DIAsource ImmunoAssays SA od australské akciové společnosti Anteo Diagnostics (ASX: ADO). Společnost Anteo Diagnostics získala DIAsource v lednu 2016.

DIAsource ImmunoAssays je belgická společnost, která se již 30 let specializuje na vývoj, výrobu, prodej a distribuci imunologických testů a otevřená přístrojová řešení pro klinickou lékařskou diagnostiku. Sídlí jižně od Bruselu v Louvain-La-Neuve a má 80 zaměstnanců.

Společnost DIAsource je předním dodavatelem na trhu IVD segmentů, jako jsou Vitamin D nebo testy ELISA a RIA, a během posledních 5 let dosáhla dvojciferného růstu ve výnosu i v zisku (EBITDA), z toho v roce 2016 16,3 milionu € čistého obchodního zisku z prodeje a 3,4 milionu € EBITDA. Má přímé zastoupení prodeje v Belgii, Francii a Španělsku a velký odbyt i na Středním východě, v Asii a Jižní Americe. Její katalog produktů pro klinickou diagnostiku obsahuje více než 190 testů ELISA a 140 testů RIA.

Pro mezinárodní společnost BioVendor se sídlem v Brně (ČR) znamená tato akvizice nejen rozšíření o širokou nabídku testů ELISA a RIA, protilátek a reagencií pro klinickou diagnostiku, ale také přímé obchodní zastoupení v Belgii, Francii a Španělsku a celosvětové pokrytí díky více než stovce distribučních partnerů v 70 zemích, představující další významný krok k internacionalizaci společnosti.

DIAsource jakožto doposud největší akvizice představuje pro BioVendor pokračování dlouhodobého plánu expanze na mezinárodní trh. Předchozí akvizice byly nejprve TestLine Clinical Diagnostics (ČR) a poté v posledních 3 letech od roku 2014 ImmunoLab (Německo), ViennaLab Diagnostics (Rakousko) a Oxford Biosystems (UK).

DIAsource ImmunoAssays, se sídlem v Louvain-La-Neuve, Belgie, vyrábí a prodává ruční sady a otevřenou automatizaci pro klinickou diagnostiku ve více než 70 zemích po celém světě, ať už přímo nebo přes svou globální síť distribučních partnerů.

Skupina BioVendor, mezinárodní holding v oboru diagnostiky se sídlem v Brně, ČR, má přes 380 zaměstnanců ve 14 společnostech z šesti zemí.

Společnost BioVendor z 60 % vlastní investiční společnost Consillium pana Tomáše Němce a zbývajících 40 % patří panu MUDr. Viktoru Růžičkovi, jejímu zakladateli a předsedovi.

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft