Burza

Nabídka zaměstnání:

Shimadzu CZ hledá: Aplikační specialista pro analytické techniky

Laborant - Univerzita Pardubice-ÚCHTML

Další nabídky práce z oblasti analytické chemie naleznete na portálu LabRulez a link: https://gcms.cz/career

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Naši partneři

Doporučujeme

Podniky, trh a lidé

Archiv časopisů » Podniky, trh a lidé

Draslovka oznámila globální expanzi

12.03.2021sekce: Podniky, trh a lidézobrazeno: 241x

Majitelé Holdingu Draslovka schválili investici v řádech stovek milionů dolarů do nové strategie globální expanze. Draslovka je rodinnou firmou vyrábějící chemikálie na bázi kyanidů. V kolínské továrně firmy vyvinula a už více než dva roky úspěšně provozuje vysoce efektivní kontinuální kyanovodíkový výrobní reaktor, který svými parametry výrazně předčil předchozí generace výrobních technologií. Draslovka je připravena rozvinout svou špičkovou technologii globálně a postavit nové kapacity pro své výrobky na bázi kyanovodíku.

Jsem velmi rád, že akcionáři podpořili naši globální strategii expanze a odsouhlasili, že jsou připraveni poskytnout dostatečný kapitál nutný pro její úspěšnou realizaci. Je to pro nás velmi důležitý milník. Naše týmy, jak v České republice, tak v Austrálii, budou využívat naši špičkovou výrobní technologii a vyvíjet nové produkty, například v oblasti výroby fumigantů a biocidů,“ řekl Pavel Brůžek Jr., předseda představenstva Draslovky.

Původní vědeckovýzkumný (R&D) projekt zahájil před 25 lety Pavel Brůžek Sr. Postupem času vznikla unikátní technologie, díky níž se Draslovka stala špičkovým inovátorem ve výrobě kyanovodíku a z něj vycházejících speciálních kyanidových chemikálií. Firma má nyní zajištěn i dostatek zdrojů na rozšíření technologie v globálním měřítku.

Naším cílem je vybudovat dvě špičkové továrny na výrobu kyanovodíku mimo Evropu. Během následujících tří let bychom rádi postavili novou továrnu na výrobu kyanovodíku v Africe, kde chceme produkovat chemikálie užívané v těžebním průmyslu a agrochemii. Následně chceme přidat výrobu produktů na bázi kyanidů, která usnadní našim zákazníkům přístup k inovativním produktům a službám. Druhou nejvyšší prioritou na našem seznamu pak je rozjet podobný projekt na americkém kontinentu, nejlépe ve Spojených státech, kde se aktivně zajímáme o příležitosti na trhu už nějakou dobu. Pevně věříme v to, že naše vysoce efektivní výrobní technologie a inovativní produkty nám zajistí výraznou konkurenční výhodu. I ta nám pak zaručí pevnou pozici na trhu i mezi konkurenty, kteří využívají méně pokročilé technologie,“ řekl Pavel Brůžek Jr., předseda představenstva Draslovky.

Kyanovodík je pro výrobu v Draslovce klíčovou surovinou. Jeho cena určuje i cenu nejdůležitějších produktů Draslovky včetně chemikálií využívaných v těžebním průmyslu, pomocných gumárenských a plastikářských přípravků, chelatačních činidel, speciálních chemikálií a meziproduktů, a především inovativních a z hlediska ochrany životního prostředí udržitelných fumigantů a biocidů. Jedním z nich je EDN používaný jako půdní a fytokaranténní fumigant. Přestože je EDN toxický (což je obvyklým atributem každého fumigantu), tak na rozdíl od ostatních konkurenčních produktů vyniká svojí schopností rychle se rozložit na sloučeniny, které jsou dále dobře využitelné v přírodě. Navíc EDN, na rozdíl od jiných fumigantů, není skleníkovým plynem a nepoškozuje ozonovou vrstvu. EDN se ve velice krátkém čase přirozeně rozloží a životnímu prostředí dále neškodí. To je vlastnost a výhoda, která ho předurčuje k tomu, aby se stal klíčovým fumigantem nové generace. Draslovka je jediným průmyslovým výrobcem EDN na světě a využívá k výrobě EDN nejmodernější proprietární výrobní technologii.

O Draslovce a bpd partners

Draslovka Holdings a.s. se sídlem v Praze je skrze výrobní jednotku Lučební Závody Draslovka a.s. v Kolíně předním výrobcem a distributorem speciálních chemikálií na bázi kyanidu s prvotním zaměřením na kyanovodíky (HCN). Skupina vyrábí a prodává přes 30 tisíc tun kyanidu sodného, kyanidu draselného a dalších speciálních chemikálií na bázi kyanidů za rok. Dále skupina vyrobí zhruba 44 tisíc tun dalších chemikálií bez základu na HCN za rok, a to především pro klienty z oblastí velko-těžebního průmyslu, zemědělství i pro další průmyslové potřeby v Evropě, Asii-Pacifiku a na americkém kontinentu. Produkty kyanidové chemie zajišťují zhruba 75 % ročního obratu Draslovky. V posledních letech se obrat firmy pohyboval zhruba kolem 80 milionů dolarů (zhruba 1,8 mld Kč). Zbylých 25 % tržeb firma generovala výrobou dalších speciálních chemikálií a specializovanou výrobou fumigantů.

Skupina Draslovka je hrdá na své jméno a reputaci, kterou vybudovala. Skupina je uznávaná díky své vysoce efektivní technologii, bezpečnosti výrobních procesů i inovativní korporátní kultuře. Právě díky pověsti a úspěchu skupiny Draslovka, byl její výkonný představitel jmenován do funkce předsedy evropské CEFIC Cyanide Sector Group.

Draslovka je součástí skupiny family office bpd partners a.s., která spravuje investice Vasila Bobely, Jana Dobrovského, Petra Pudila a rodiny Pavla Brůžka Sr. v oblastech obnovitelných zdrojů energie, realitního developmentu, chemického průmyslu a startupových projektů zaměřených zejména do oblastí biotechnologií, medicíny a dalších špičkových odvětví. Více na www.bpdpartners.cz nebo www.draslovka.cz.

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft