Naši partneři

Doporučujeme

Podniky, trh a lidé

Archiv časopisů » Podniky, trh a lidé

Jacek Aliński předsedou představenstva Spolany

03.01.2018sekce: Podniky, trh a lidézobrazeno: 5335x
V neratovické společnosti SPOLANA a.s. došlo ke změně ve složení představenstva. S účinností od 2. ledna 2018 se stal novým předsedou představenstva Jacek Aliński. Ve funkci nahradil Karla Pavlíčka, který své působení v představenstvu ukončil k 31. prosinci 2017.
 
Jacek Aliński (51) působil ve společnostech Raytheon Professional Services a BMW. V roce 1997 získal doktorát na Elektrotechnické fakultě Varšavské technické univerzity (Politechnika Warszawska) a v roce 2001 pak titul MBA. Mezi jeho zájmy patří vaření a vážná hudba.
 
Spolana po převzetí největší českou petrochemickou skupinou Unipetrol v roce 2016 začala mohutně investovat do modernizace a ekologizace svého výrobního areálu a do rozšíření produktového portfolia. „Mým cílem je zintenzivnit propojení s mateřskou skupinou Unipetrol, které Spolaně umožní více využít synergické efekty v oblasti výroby, řízení a produktů, a být tak konkurenceschopnější na českém i středoevropského trhu s petrochemickými a agrochemickými výrobky,“ řekl Jacek Aliński, nový předseda představenstva společnosti Spolana, a dodal: „I nadále zůstává naší prioritou důraz na snižování dopadů výrobní činnosti na životní prostředí. Před pár týdny jsme ukončili používání rtuti ve výrobě a letos zahájíme modernizaci naší energetické jednotky, která v roce 2019 přejde z hnědého uhlí na zemní plyn.
 
Složení představenstva společnosti Spolana:
  • Jacek Aliński, předseda představenstva
  •  Miroslav Falta, místopředseda představenstva zodpovědný za výrobu
  • Martin Komůrka, člen představenstva zodpovědný za finance
  • Filip Mikołajczyk, člen představenstva zodpovědný za investice

www.spolana.cz

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft