Burza

Nabídka zaměstnání:

Head of Analytical Research Group (Synthon)

Shimadzu CZ hledá: Aplikační specialista pro analytické techniky

Laborant - Univerzita Pardubice-ÚCHTML

Další nabídky práce z oblasti analytické chemie naleznete na portálu LabRulez a link: https://gcms.cz/career

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Doporučujeme

Naši partneři

Podniky, trh a lidé

Archiv časopisů » Podniky, trh a lidé

Nový energetický zdroj pro Synthomer

15.06.2021sekce: Podniky, trh a lidézobrazeno: 590x

V úterý 15.června proběhl slavnostní podpis smlouvy o výstavbě nového energetického zdroje pro sokolovskou chemičku Synthomer. Jedná se o historický milník a jednu z největších investičních akcí firmy, jejíž historie se začala psát v roce 1917. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci investora – společnosti Synthomer a.s., Senátu ČR, Karlovarského kraje, města Sokolova i dodavatelské společnosti. 

Ing. Milan Brejchal, výkonný ředitel Synthomer a.s., uvedl: „Ve čtvrtek 29. dubna 2021 schválilo představenstvo globální skupiny Synthomer investici do tohoto transformačního projektu ve výši 4,4 miliónu liber (136  miliónů Kč). Dnes 15.června 2021 jsme s dodavatelskou firmou CHP Trading podepsali smlouvu o výstavbě nové Energetiky, která je dobrou zprávou pro budoucnost našeho závodu. 

Cílem tohoto projektu je náhrada původního uhelného zdroje novým plynovým. Díky novému plynovému zdroji dojde ke snížení emisí CO2 o třetinu, významně klesnou emise dalších škodlivin a odběr vody z řeky Ohře. To je další zásadní přínos firmy Synthomer ke zlepšování životního prostředí v Sokolově. Předpokládáme, že přínosy provozu nových plynových kotlů se projeví již v  listopadu tohoto roku.“ 

Původní uhelný zdroj byl v sokolovské chemičce vybudován ve stejném roce (1917), kdy se začala psát historie firmy v Sokolově. V prvních letech si chemička dokonce těžila uhlí sama. Samozřejmě, i stávající zdroj prošel několika etapami úprav a různých modifikací, ať již dle potřeb vlastního areálu, tak úpravy legislativními, jelikož ochrana životního prostřední nabývala na důležitosti.

A Ing. Brejchal doplňuje: „Současný zdroj slouží také jako záložní zdroj tepla pro Sokolov, což, bohužel, s novým zdrojem bude ukončeno a velmi nás to mrzí.

Nový plynový zdroj má následující parametry: max. množství vyrobené páry => 30 t/h, max. tlaková úroveň: 2,4 MPa.

Výstavba byla zahájena ihned po obdržení stavebního povolení, které firma Synthomer obržela 8. června a společnost předpokládá nájezd nové ekologické technologie ještě v tomto roce.

www.synthomer.com

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft