Burza

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Naši partneři

Doporučujeme

Věda a výzkum

Archiv časopisů » Věda a výzkum

Kniha Aplikovaný výzkum v chemii

02.08.2019sekce: Věda a výzkumzobrazeno: 2287x

Kniha „Aplikovaný výzkum a vývoj“ od autora Ing. Čestmíra Floriána je svým způsobem ojedinělá. Je to podrobná metodika jak provádět aplikovaný výzkum a vývoj především v chemických oborech. Začíná popisem vybavení laboratoře, přes plánování pokusů, provádění experimentálních prací až po vyhodnocení a interpretaci výsledků. Všímá si možných chyb při experimentální práci a jejich řešení, zajímavým způsobem je popsáno statistické plánování experimentů v chemickém výzkumu. Závěr knihy je věnován transferu laboratorně ověřené technologie do výroby s využitím čtvrtprovozních a poloprovozních experimentů až po zkušební výrobu.

Autor v knize zúročil své letité profesní a životní zkušenosti z výzkumu barviv a pigmentů, přesto většina uvedených informací je obecně použitelná pro jakýkoliv výzkum v oblasti přírodních a technických věd. Knihu mohu vřele doporučit začínajícím pracovníkům v chemických laboratořích a především vysokoškolským studentům chemických oborů.

Vydáno vlastním nákladem v r. 2019 jako I. vydání. Doporučená cena 240 Kč. Knihu lze zakoupit na dobírku u autora: Ing. Č. Florián, T: 606 103 683, p.florian@tiscali.cz

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft