Burza

Nabídka zaměstnání: Laborant - Univerzita Pardubice-ÚCHTML

Další nabídky práce z oblasti analytické chemie naleznete na portálu LabRulez a link: https://gcms.cz/career

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Naši partneři

Doporučujeme

Věda a výzkum

Archiv časopisů » Věda a výzkum

Thermo Fisher Scientific podpoří mladé vědce

22.01.2020sekce: Věda a výzkumzobrazeno: 900x

Brněnský výrobce elektronových mikroskopů Thermo Fisher Scientific podpoří mladé vědce, kteří ke své práci využívají elektronový mikroskop nebo jiné pokročilé analytické přístroje. Soutěž o dvouletý grant ve výši 200.000 Kč vyhlašuje společně s Československou mikroskopickou společností (ČSMS). Vědečtí pracovníci nebo PhD. studenti se mohou přihlašovat do 31. května. 

Loňským vítězem se stal Michal Horák z centra CEITEC VUT v Brně. Ten s kolegy nedávno dokončil projekt Grantové agentury ČR, v rámci něhož zkoumali a mapovali plazmonové rezonance v plazmonických nanoanténách s využitím Babinetova principu. Limity tohoto principu pro plazmoniku přitom prozkoumali jako vůbec první na světě. Díky prostředkům ze stipendia Thermo Fisher Scientific a ČSMS může nyní Michal Horák pokračovat v dalším výzkumu plazmonických antén s využitím Babinetova principu. „Konkrétně budu pokračovat ve studiu antén typu bow-tie a diabolo a zkoumat vliv interakce mezi anténami a aperturami v závislosti na jejich vzdálenosti od sebe,“ řekl Michal Horák.

Soutěž pro mladé vědce vyhlašuje Thermo Fisher Scientific již 13. rokem. „Mladé vědce podporujeme dlouhodobě. Za dobu fungování grantu jsme podpořili práci mladých výzkumníků z nejrůznějších oblastí. Elektronový mikroskop totiž nachází své uplatnění například v materiálovém výzkumu, biologii nebo při vývoji polovodičů a jiné elektroniky,“ říká Hynek Peřina, ředitel společnosti Thermo Fisher Scientific. „Je čistě na vítězi grantu, jak se svěřenými prostředky naloží. Předchozí stipendisté jimi financovali své výzkumné projekty, jiní je využili k účasti na nejrůznějších konferencích nebo ke svému dalšímu vzdělávání,“ uzavírá Hynek Peřina.

www.mikrospol.cz/stipendia

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft