Burza

Nabídka zaměstnání: Laborant - Univerzita Pardubice-ÚCHTML

Další nabídky práce z oblasti analytické chemie naleznete na portálu LabRulez a link: https://gcms.cz/career

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Naši partneři

Doporučujeme

Výuka a vzdělávání

Archiv časopisů » Výuka a vzdělávání

Bezúročné studentské půjčky pro české studenty v Německu

28.05.2020sekce: Výuka a vzdělávánízobrazeno: 1727x

V době pandemie nabízí německá vláda finanční podporu českým studentům. Kvůli pandemii Covid-19 mnoho studentů přišlo o práci, kterou potřebovali pro financování svého pobytu v Německu. Podle oficiálních údajů od Statisty pracují tři ze čtyř zahraničních studentů v Německu po celou dobu studia. Jejich příjmy byly touto pandemií vážně ovlivněny. V této souvislosti německá ministryně školství a výzkumu Anja Karliczek oznámila spuštění programu bezúročných studentských půjček, aby mohli ve svém studiu studenti pokračovat. Podle informací od MyGermanUniversity, portálu specializovaného na studium v Německu, je na německých univerzitách zapsáno téměř 400 000 zahraničních studentů, přičemž trend je rostoucí.

Stephan Paulini, spoluzakladatel MyGermanUniversity se sídlem v Hamburku, byl dříve ředitelem German Academic Exchange Service (DAAD) v Peru a je velmi dobře seznámen s reálnou životní situací zahraničních studentů v Německu. Stephan Paulini zdůrazňuje význam tohoto opatření, které přijala německá vláda: „Umožní mnoha českým studentům pokračovat ve studiu, aniž by byli nuceni se vrátit do své země z důvodu nedostatečných finančních prostředků na pokrytí svých výdajů.“ Čeští studenti budou mít od 1. června 2020 přístup k půjčce na studium až do výše 650 EUR měsíčně.

Německo je podle DAAD nejhledanější destinací pro studenty, v roce 2018 bylo Německo pro české studenty druhou nejžádanější destinací. Velký zájem o studium v Německu mezi českými studenty je zřejmý díky vysoké kvalitě vzdělání a 400 mezinárodně uznávaných univerzit, které nabízejí více než 20 000 vysokoškolských a postgraduálních programů. Navíc pro studium na postgraduální úrovni na německé univerzitě nemusí studenti mluvit německy. V angličtině je dostupných více než 1700 magisterských programů, z nichž 69 % neúčtuje žádné školné, a to kvůli obrovské ekonomické dotaci, kterou nabízí německý stát.

Studijní portál MyGermanUniversity https://www.mygermanuniversity.com/ má největší a nejkompletnější databázi magisterských programů v Německu s více než 1700 magisterskými programy v angličtině.

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft