Burza

Nabídka zaměstnání: Laborant - Univerzita Pardubice-ÚCHTML

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Naši partneři

Doporučujeme

Výuka a vzdělávání

Archiv časopisů » Výuka a vzdělávání

Ekologie trochu jinak

12.02.2020sekce: Výuka a vzdělávánízobrazeno: 992x

Ve středu 5. února byli na Masarykově střední škole chemické kromě studentů také žáci o něco mladší – vypravili se tam žáci 4. třídy základní školy, aby si poslechli několik zajímavých prezentací. Jejich témata byla různá, jedno však měla společné, souvisela s přírodou a životním prostředím.

Děti se tak dozvěděly nové poznatky o přírodních katastrofách, umělých či přírodních sladidlech, plastech v oceánu nebo o agrobiodiverzitě. Studenti si pro ně připravili zajímavý pokus – výbuch sopky vyrobené z novin s barevnou pěnovou lávou, a spoustu barevných posterů, modelů, obrázků a informací. Pozornost posluchačů byla po každém tématu otestována několika otázkami. Za správnou odpověď získali mladší návštěvníci malou odměnu v podobě origami nebo sladkosti.

Všichni si dopoledne moc užili a naučili se navzájem něco nového. Studenti si zkusili prezentovat ekologii před neznámým obecenstvem a děti se dozvěděly fakta a zajímavosti o naší planetě. Studenti MSŠCH se těší, že by si toto dopoledne předávání zkušeností a vědomostí v budoucnu mohli zopakovat.

Tereza Macigová, Masarykova střední škola chemická v Praze

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft