Burza

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Naši partneři

Doporučujeme

Výuka a vzdělávání

Archiv časopisů » Výuka a vzdělávání

NTK nabízí mimořádnou kolekci e-knih zahraničních vydavatelů

27.03.2018sekce: Výuka a vzdělávánízobrazeno: 5149x

Přes 19 tisíc elektronických knih od čtyř renomovaných zahraničních vydavatelů nabízí Národní technická knihovna (NTK) vědeckým institucím, vysokým školám i běžným čtenářům.

„NTK se podařilo zajistit mimořádnou kolekci e-knih v  hodnotě 15 milionů korun. Přístup k těmto zdrojům nejnovějších vědeckých informací mají i všichni zájemci z řad široké veřejnosti, kteří jsou zaregistrováni v naší knihovně,“ uvedl ředitel NTK Martin Svoboda.

Díky novému způsobu financování nákupu elektronických informačních zdrojů prostřednictvím projektu CzechELib, kdy k platbě dojde až v roce jejich využívání, se NTK uvolnily finanční prostředky, které mohla před koncem roku 2017 investovat právě do pořízení elektronických knih. Jde o publikace z vydavatelství Elsevier, Springer, Taylor & Francis a J. Wiley vydané v posledních letech, které tematicky pokrývají široké spektrum oborů, jako jsou chemie, fyzika, matematika, IT, ekonomie, strojírenství, sociální vědy, životní prostředí, medicína a další.

E-knihy nabízí Národní technická knihovna v Praze v režimu tzv. následného výběru konkrétních titulů. Po celý rok 2018 jsou členům oborových konsorcií, podporovaných v projektu Národního centra pro elektronické informační zdroje - CzechELib, zpřístupněny tematické kolekce. Na konci roku pak budou vybrány konkrétní tituly, které zůstanou trvalou součástí jejich fondu.

Publikace jsou zpřístupněny online podobně jako časopisy přímo na portálech vydavatelů. Plné texty jsou většinou k dispozici přímo online i jako PDF soubory.

Další informace, včetně titulů obsažených v jednotlivých kolekcích a seznamu všech institucí s právem přístupu do databáze, jsou dostupné na webové stránce NTK v sekci Konsorciální nákup e-knih.

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft