Naši partneři

Doporučujeme

Výuka a vzdělávání

Archiv časopisů » Výuka a vzdělávání

Veletrh vědy již potřetí v Praze!

27.04.2017sekce: Výuka a vzdělávánízobrazeno: 4359x

Zajímáte se o svět vědy a vše s vědou spojené? Baví vás objevovat nejnovější technické novinky, poznávat zákonitosti fungování přírody a lidské společnosti nebo zaníceně debatovat se špičkovými odborníky o jejich každodenní práci? Pak si rozhodně nenechte ujít již třetí ročník Veletrhu vědy Akademie věd České republiky, který se bude konat 8.–10. června 2017 na pražském výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech.

(Nejen vědecký) pokrok nezastavíš, a proto ani Veletrh vědy nezůstává pozadu! Oproti loňskému roku se rozrůstá téměř dvojnásobně, a to nejen co do počtu stánků, ale také co do pestrosti programu. A na co se tedy můžete těšit?

Vědecká pracoviště Akademie věd České republiky si pro Vás opět připraví horké novinky ze svých výzkumů v podobě interaktivních stánků, science centra Vás pobaví bezpočtem vědeckých „vychytávek“, univerzity Vás přesvědčí, že vzdělání rozhodně nemusí být nuda. A komerční firmy, letošní nováčci, představí využití vědeckých výsledků v praktickém životě.

Jaké další novinky jsou pro Vás připraveny? Na zájemce o zaměstnání ve vědě čeká speciální karierní zóna, kde se můžete setkat se zástupci Akademie věd ČR i dalších vystavovatelů, rozhovory odborníků na aktuální témata si můžete poslechnout v přednáškovém sále při panelových diskuzích. Připraven bude vlastní prostor pro pedagogy, pozornost je věnována také těm nejmenším návštěvníkům, kteří se mohou těšit na koutek Veselé vědy. Můžete si vyzkoušet komunikaci s roboty, virtuální realitu, drony, stavění ze stavebnice Merkur nebo LEGO nebo zábavné optické klamy v Klamáriu.

Pomyslnou třešničkou na dortu letošního ročníku pak budou dvě atraktivní multimediální přednášky o vesmíru, kterými Vás provede známý astronom a popularizátor vědy Pavel Suchan spolu s hercem Pavlem Liškou, který pro Akademii věd namluvit již třetí řadu kresleného seriálu NEZkreslená věda.

Vstup na Veletrh vědy je zdarma!.

www.veletrhvedy.cz

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft