Burza

Nabídka zaměstnání: Laborant - Univerzita Pardubice-ÚCHTML

Další nabídky práce z oblasti analytické chemie naleznete na portálu LabRulez a link: https://gcms.cz/career

Své nabídky a poptávky nevyužitých laboratorních přístrojů, vybavení nebo procesní techniky nabídněte zde.

Naši partneři

Doporučujeme

Výuka a vzdělávání

Archiv časopisů » Výuka a vzdělávání

Vernisáž výstavy „CHEMIE OČIMA DĚTÍ“ v Senátu ČR

14.08.2019sekce: Výuka a vzdělávánízobrazeno: 2221x

V úterý 13. srpna 2019 v 16 hodin se ve Valdštejnském paláci Senátu České republiky uskutečnila vernisáž výstavy „CHEMIE OČIMA DĚTÍ“ realizované Svazem chemického průmyslu ČR ve spolupráci s Památníkem Lidice u příležitosti 47. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice vyhlášené k mezinárodnímu roku 2019 - CHEMIE. Výstava se koná, pod záštitou senátora Václava Chaloupky, u příležitosti vyhlášení mezinárodního roku UNESCO – CHEMIE v souvislosti se 150. výročím zveřejnění Mendělejevovy tabulky chemických prvků.

Úvodní slovo pronesl senátor pan Václav Chaloupka, paní Martina Lehmannová ředitelka Památníku Lidice a ředitel SCHP pan Ivan Souček. Vernisáže se dále zúčastnila místropředsedkyně Senátu ČR paní Miluše Horská a senátor pan Jiří Drahoš a zástupci chemického průmyslu.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně více než 25 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších 70 až 80 států světa. Soutěž spojená s výstavou je v celosvětovém měřítku jednou z deseti největších.

Výtvarná díla nyní instalovaná na půdě Senátu ČR se na konci září přemístí do budovy Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Další část výstavy bude přesunuta do prostor Střední školy chemické v Pardubicích a ve dnech 25. a 26. září bude několik desítek výtvarných prací k vidění na veletrhu LABOREXPO 2019.

https://www.mdvv-lidice.cz/

 

(c) Copyright 2010 CHEMagazín

Redakční systémy Smart Soft